Wszystkiego najlepszego dla naszych pociech świętujących w tym miesiącu urodziny!

W dniu 12.03.2018 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu, gdzie obejrzały musical "Nowe szaty króla" w wykonaniu Teatru Forte z Wrocławia.

 

 

W dniu 05.03.2018 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Logopedy. Dzieci z tej okazji wręczyły Pani Iwonie własnoręcznie wykonane laurki i podziękowały za to, że tak pięknie uczy ich mówić!

 

 

Dzień Dziewczyny i Dzień Chłopaka świętowaliśmy w naszym przedszkolu w mijającym tygodniu radośnie. Były życzenia, piękne prezenty: od chłopców piękne kwiatki, a od dziewczynek kolorowe muchy i medale. Wspólne tańce – krakowiak sprawiły wiele radości dzieciom.

 

W środę gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Małgorzatę Tomków z Biblioteki Głównej w Przemyślu, która przeprowadziła dla naszych dzieci warsztaty literackie pt.: „Znamy te baśnie”. Podczas warsztatów aktywności związane z bajkami i bohaterami wielu znanych baśni zmieniały się co chwila. Były zabawy ruchowe, urywki filmów, maskotki bohaterów. Dzieci słuchały i uczestniczyły z radością i zainteresowaniem. Dziękujemy!

 

Miesiąc marzec ogłaszamy miesiącem wysokiej kultury osobistej i grzeczności. Będzie doceniane:

- używanie słów „proszę, „przepraszam”, „dziękuję”,

-ustąpienie pierwszeństwa w kolejce,

-grzeczne zachowanie w zabawie,

- dzielenie się zabawką.

Dzieci będą zdobywać tytuł Króla i Królowej grzeczności.

05.03. 2018 Dzień logopedy

07.03.2018 Warsztaty literackie prowadzone przez Bibliotekę Główną w Przemyślu pt.:„Znamy te baśnie” (grupy Sówki,Pszczółki,Biedronki)

08.03.2018 Dzień dziewczyny    

09.03.2018 Dzień chłopaka            

12.03.2018 Musical – Centrum Kulturalne Przemyśl pt. ”Nowe Szaty Króla” (Teatr Forte z Wrocławia) (grupy Sówki, Pszczółki, Biedronki) cena biletu 19 zł

21.03.2018 Przywitanie wiosny – topienie Marzanny – happening na rynku

22.03.2018 Centrum Kulturalne w Przemyślu bajka pt.:”Czarodziejski ołówek” cena biletu 20 zł

29.03.2018 Dzień wody – warsztaty edukacyjne

Dzień Babci i Dziadzia obchodziliśmy w naszym przedszkolu radośnie nawiązując do historii tego święta. Program każdej z grup obfitował w wiersze pełne słów miłości i wdzięczności. Dziękowaliśmy im za to, że są zawsze, gdy tylko dzieci ich potrzebują, cierpliwi, wyrozumiali i oddani swoim wnukom. Były życzenia, własnoręcznie wykonane prezenty i pyszne ciasteczka specjalnie dla babć i dziadziusiów. Święto przesunęło się w czasie, gdyż dzieci chorowały, ale to nic Babcie i Dziadkowie wybaczyli nam to z uśmiechem!

 

Teatrzyk „Trzy zaczarowane słowa” to wspaniała bajka o niegrzecznej Krysi, cierpliwym tatusiu i różnych postaciach bajkowych, które uświadomiły Krysi jak ważne są w codziennych spotkaniach z innymi ludźmi trzy słowa „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Żywa interakcja naszej widowni świadczyła o wysokim poziomie tegoż przedstawienia.

 

II tydzień ferii mile zaskoczył nas śniegiem i mrozem. Poczuliśmy wreszcie, że nadeszła zima, a z nią harce na śniegu, lepienie bałwana i figur śniegowych. Czwartek przywitaliśmy tradycyjnie pączkami. 

 

14.02.2018 r. - Dzień Babci i Dziadzia grupa Motylki i Żuczki godz. 15.00 (budynek ul. Żwirki i Wigury 7)

14.02.2018 r. - Teatrzyk Zielony Melonik przedstawi sztukę pt. "Czar trzech słów" (opłatę 5 zł prosimy wnosić do 14.02.2018 r. w sekretariacie lub u Pań Wychowawczyń)

14.02.2018 r. - Termin oddania prac na konkurs plastyczny "Moje marzenia"

15.02.2018 r. - Dzień Babci i Dziadzia grupa Biedronki godz. 14.30

15.02.2018 r. - Dzień Babci i Dziadzia grupa Pszczółki godz. 16.00

27.02.2018 r. - Konkurs recytatorski "Emocje są wśród nas"

Ferie niestety bez śniegu, ale zawsze wesołe. W przedszkolu wiele aktywności, na które nie zawsze jest czas. Bitwa na gazetowe śnieżki, malowanie na szkle spacery, dużo ruchu na sali gimnastycznej i nowootwartej siłowni.

 

W dniu dzisiejszym otworzyliśmy naszą nową siłownię przedszkolną i salkę gimnastyczną do zadań specjalnych. Było bardzo wiele radości, ciężko było wyjść, ale będziemy tu wracać, dzieci już się cieszą. 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez SP nr 1 pt.:”Moje marzenia”

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 5, 6, 7 lat. Technika pracy dowolna, format A4.

Prace należy opisać wg metryczki. Oddawanie prac u wychowawcy do środy 14.02.2018 r.

Ogłaszamy nabór do konkursu recytatorskiego pt.:”Emocje są wśród nas”. Radość, lęk, ciekawość, złość – to wszystko dzieje się w wielu wierszach dziecięcych.  Drodzy rodzice proszę wybrać z dzieckiem wiersz i przygotować je do prezentacji, która odbędzie się 27.02.2018 r. (wtorek) w naszym przedszkolu.

W miesiącu lutym opłata za zajęcia dodatkowe wynosi 50% z wyjątkiem dogoterapii, która odbywa się przez całe ferie.

 

Podczas ferii zajęcia zespołów wyrównawczych odbywają się. Ze względów na urlopy mogą być zmieniane dni odbywania się zajęć

 

Podczas ferii przedszkole czynne jest w zwykłych godzinach. Program zajęć kładzie nacisk na większą ilość ruchu, zajęć na świeżym powietrzu, zajęć muzyczno-plastycznych.

Co drugi tydzień w ramach zajęć dodatkowych dzieci z najstarszej grupy Sówek uczestniczą w zajęciach z robotyki. Zajęcia prowadzone są na na profesjonalnych klockach "LEGO" z użyciem kamer i rzutników, porywają dzieci w świat mechaniki, robotyki. 

 

20 stycznia 2018 r. odbyła się Wielka Zabawa Karnawałowa dla dzieci z naszego przedszkola i ich rodziców. Podziwialiśmy piękne stroje każdego uczestnika, tańczyliśmy w różnych stylach. Kiedy każdy już zmęczył się harcami, biegliśmy do suto zastawionego stołu bufetowego, o który zadbała nasza Rada Rodziców. Było radośnie, kolorowo, po prostu wspaniale! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a tym, których zmogły przeziębienia życzymy, aby jak najszybciej wrócili do pełni sił i zdrowia!

UWAGA!!! Zmiana miejsca Zabawy Karnawałowej.
Uprzejmie informujemy, że Zabawa Karnawałowa odbędzie się w Szkole Tańca Golden Dance Hotel Accademia, ul. Wybrzeże Marszałka Piłsudskiego 4.
Za zmiany i utrudnienia przepraszamy.

Dnia 22.01.2018 r.odbędą się spotkania dla rodziców z zespołami prowadzącymi terapię i zajęcia wczesnego wspomagania. Początek spotkań od godziny 15.15. 

Dnia 20.01.2018 r. o godz. 9.30 w Domu Kolejarza przy ul. Konarskiego odbędzie się Zabawa Karnawałowa. Dzieci i Rodziców zapraszamy w strojach karnawałowych. Rada Rodziców zabezpiecza pyszne przekąski, przednią zabawę Wodzirej, nauczyciele, pracownicy naszego przedszkola.
Serdecznie zapraszamy !

11.01.2018 r. - Zebranie rodziców wszystkich grup godz. 16.30 sala gimnastyczna ul. Żwirki i Wigury

16.01.2018 r. - Jasełka dla wszystkich rodziców oraz dzieci z grup Motylki/Żuczki

18.01.2018 r. - Dzień Babci i Dziadzia grupa "Sówki" godz. 15.30

20.01.2018 r. - Zabawa Karnawałowa godz. 9.30

24.01.2018 r. - Dzień Babci i Dziadzia grupa "Pszczółki" godz. 15.30

25.01.2018 r. - Dzień Babci i Dziadzia grupa "Biedronki" godz. 14.30

25.01.2018 r. - Dzień Babci i Dziadzia grupy "Żuczki" i "Motylki godz. 16.00 sala gimnastyczna ul. Żwirki i Wigury

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku życzą Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Niepublicznego Przedszkola Językowego "Promyczek".

Dnia 21.12.2017 r. jak każdego roku odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Najstarsza grupa „Sówki” z wychowawczynią przygotowała „Jasełka” historia narodzenia małego Jezuska opowiedziana wierszami, dialogami i kolędami przez dzieci. Podczas przedstawienia przy pięknie udekorowanych stołach siedziały młodsze grupy czyli widzowie tego spektaklu. Po zakończeniu przedstawienia były rzęsiste brawa dla aktorów, a następnie życzenia, dzielenie się opłatkiem i tradycyjny obiad barszczowo – pierogowy. Najmłodsze dzieci z grupy Motylków i Żuczków również świętowały Wigilię. Rozmawialiśmy o tym, co wydarzyło się tego dnia ponad 2000 lat temu, kolędowaliśmy, potem były życzenia, uściski, opłatek i tradycyjny obiadek. Tego dnia wszyscy otrzymali piękne piernikowe prezenty, przy których dzieci pracowały cały ubiegły tydzień. 

20.01.2018 r. w Domu Kolejarza odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci i rodziców z naszego przedszkola. Opłata za 1 dziecko wynosi 25 zł. Opłatę prosimy wnosić w sekretariacie lub u wychowawców do dnia 17.01.2018 r.

Jak co roku w przedświątecznej porze zawrzało w naszym przedszkolu i kolejno grupy Żuczków, Motylków, Sówek, Pszczółek i Biedronek zabrały się do pracy. Bo oto jesteśmy już po odwiedzinach Mikołaja, a święta zbliżają się do nas wielkimi krokami, a tu prezenty świąteczne jeszcze nie są gotowe. Cały tydzień pachniało w naszym przedszkolu przyprawami korzennymi, miodem i Dobrym Nastrojem. Co tu razem wyczarujemy? Zobaczymy!

Cały rok oczekiwania, marzeń, nadziei i w końcu przychodzi ten dzień, gdy do przedszkola…przychodzi, a raczej przyjeżdża Mikołaj. Nawet przyroda przygotowała się na ten dzień w sposób specjalny, bo oto w nocy spadł śnieg, po to by Mikołaj mógł zaprząc do sań swe renifery i przyjechać do dzieci z „Promyczka”. Zadzwonił i wszedł tym razem drzwiami z pełnym worem prezentów, a tu przywitały go uśmiechnięte buzie i piosenki, które dzieci przygotowały specjalnie na tę uroczystość. Mikołaj chętnie bawił się z naszymi przedszkolakami, pokazał im nawet kilka sztuczek, pośpiewał, rozdał prezenty i pożegnał się z dziećmi na rok! A w piątek 08.12. Mikołaj znów nas odwiedził, przyszedł do każdej grupy i obdarował wspaniałymi nowymi zabawkami! 

Andrzejki - wspaniałe, tradycyjne polskie świętowanie wróżb, przepowiadania przyszłości. Nauczyciele tego dnia zorganizowali mnóstwo świetnych zabaw i wróżb, dlatego każdy przedszkolak już wie jak nazywać się będzie żona/mąż, jaki zawód przyjdzie mu wykonywać , jakie podróże i inne atrakcje czekają go w przyszłości w życiu.  

W listopadzie żywienie i jego skutki były omawiane na zajęciach wszystkich grup. Zdrowe danie może być ładne i zachęcać do jedzenia. Chodzi o to, aby owoce i warzywa wchodziły w skład codziennej dziecięcej diety, bo wtedy dzieci są zdrowe i mocniejsze. Od teorii do praktyki wszyscy chwycili za produkty, nożyki, deseczki i oto Sówki zrobiły pyszną sałatkę, Pszczółki i Biedronki pyszne i piękne kanapeczki, a Motylki i Żuczki jak umiały, tak kroiły owoce na pyszną sałatkę. 

Miś ulubiona, pluszowa zabawka. Powstał w USA i podbił wszystkie kontynenty, a od ponad 100 lat jest powiernikiem dziecięcych uścisków, zwierzeń i zabaw, czasem pozostaje we wspomnieniach na długie lata, dlatego każdego roku obchodzimy uroczyście Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przyprowadzamy nasze misie do przedszkola, bawimy się  z nimi w szczególny sposób. W tym roku mieliśmy nawet Misiową Fotobudkę, w której dzieci mogły się fotografować ze swoim Misiem.

4.12.2017 - przychodzi Mikołaj z prezentami do wszystkich dzieci w naszym przedszkolu/zdjęcia
8-11.12.2017 - Mikołaj przynosi prezenty do wszystkich grup - nowe zabawki
11-14.12.2017 - pieczenie, zdobienie pierników w grupach, przygotowywanie prezentów i ozdób
21.12.2017 - uroczysta Wigilia w przedszkolu, Jasełka przygotowane przez grupę Sówki

Dziś w naszym przedszkolu zaroiło się od księżniczek, Elz, piratów, strażaków i policjantów. Stawiło się wiele różnych postaci bajkowych. Organizowane aktywności miały na celu dobrą zabawę, jak również sprawdzenie znajomości treści bajek oraz wczuwanie się w sytuację postaci np. jak trudna była praca Kopciuszka dzieci przekonały się podczas segregowania nasion, fasolki, grochu.

4.12.2017 r. do naszego przedszkola przyjedzie Św. Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki zostaną obdarowane podarkami - Motylki i Żuczki o godz. 10.30; Biedronki, Pszczółki, Sówki o godz. 11.30.

Zgodnie z ustaleniami z Radą Rodziców oprawę Mikołajkową organizuje firma PROART, która tego dnia będzie robiła dzieciom zdjęcia z Mikołajem. Warto zatem założyć elegancki strój. Rodzice będą potem mogli wykupić zestawy zdjęć w cenie 33 zł za album.

Dzień Niepodległości to jedno z najpiękniejszych, najradośniejszych świąt. Jest to święto, które przypomina nam, że 123 lata nie było nas na oficjalnych mapach Europy, nie było nas jako Narodu. Od 1918 r. jesteśmy. Pamiętajmy jak cenne to i ważne!