Wszystkiego najlepszego dla naszych pociech świętujących w tym miesiącu urodziny!

Piękna bajeczka o przestraszonym księciu, który długo nie mógł uwierzyć w swoje możliwości. Dopiero czarodziejski amulet Siwobrodego pomógł mu uwierzyć, że umie pokonać strach i może skutecznie pomóc swemu ojcu. Wielkie zainteresowanie i aplauz dzieci.

 

 

Grupa Pszczółki/Sówki przygotowane przez Panią Agnieszkę Wielgosz-Golańską i Panią Bogumiłę Dulską wspaniale zatańczyły przed przemyską publicznością podczas gali finałowej Przedszkolnych Prezentacji Artystycznych taniec Mazur pt.: ”Halka”

 

Prezentacje Artystyczne Przedszkoli już po raz 10 otworzyły scenę Centrum Kulturalnego dla najmłodszych z naszego miasta. Nasz „Promyczek” w eliminacjach reprezentowały Sówki przygotowane przez Panią Zofię Niedzielską, które śpiewały piosenkę pt.:”Po łące biega lato”, Pszczółki/Sówki tańczyły taniec Mazur pt.: ”Halka” przygotowane przez Panią Agnieszkę Wielgosz-Golańską i Panią Bogumiłę Dulską, Biedronki przygotowane przez Panią Agnieszkę Bednarz zatańczyły piękny taniec z pomponami i były najmłodszymi uczestnikami tego widowiska. Najbardziej jury spodobał się brawurowo zatańczony Mazur i na drugi dzień to Pszczółki/Sówki zatańczyły przed przemyską publicznością. Były dyplomy, podziękowania, przemówienia i jak zwykle wspaniała atmosfera, nad która czuwał Pan Artur Mykita twórca tego wydarzenia artystycznego i jego dobry duch. Dziękujemy!

 

 

Wiosna w tym roku przychodziła małymi kroczkami i świat stawał się coraz piękniejszy. My też w naszym przedszkolu skopaliśmy rabatki, przygotowaliśmy nasiona warzyw i kwiatów, sadzonki, doniczki, ziemię. Kiedy ogłosiliśmy Dzień Zielony starsze i średnie grupy przyniosły również sadzonki kwiatów i zaczęło się wielkie sadzenie! Każdy chciał coś posadzić lub posiać. Maluchy siały tylko nasturcję lub inne kolorowe roślinki, natomiast starszaki zasadziły całą wielką rabatkę begoniami, stokrotkami, bratkami, obsiały pomidorami, ogórkami, cebulką, rzodkiewką, groszkiem, które w lecie smakują wyśmienicie!

 

 

Już od pierwszych chwil sztuki „A po co" mieliśmy wrażenie, że autor scenariusza i sami aktorzy podglądali dzieci w różnych sytuacjach, bo oto mały bocianek, którego rodzice i najbliżsi wyręczali w wielu codziennych zadaniach np. ubieraniu, sprzątaniu, karmieniu, zabawianiu, zupełnie nie umiał poradzić sobie w sytuacjach, kiedy należało wykazać się samodzielnością i był bardzo zrozpaczony. Na szczęście na jego drodze pojawiła się wesoła i zaradna żabka, która szybko pomogła i wytłumaczyła bociankowi, że zamiast się mazać trzeba działać. Bocianek zrozumiał to i już po paru chwilach umiał sprzątać zabawki, ubierać się i współdziałać w zabawie. Dało mu to dużo radości. Od razu poprawiła się jego samoocena i humor. Brawo!

 

 

Szanowni Rodzice

Po wczorajszych Artystycznych Prezentacjach Przedszkolnych jedna z naszych grup zakwalifikowała się do Gali Finałowej. Grupa Pszczółki/Sówki z nauczycielką Panią Agnieszką Wielgosz-Golańską będzie tańczyć w dniu dzisiejszym tj. 11.05.2018 o godz. 17.00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu ul. Konarskiego 9.

 

10.05.2018 - Prezentacje artystyczne Centrum Kulturalne w Przemyślu

15.05.2018 - Teatrzyk "Morska przygoda" (wszystkie grupy) - koszt 5 zł

16.05.2018 - Dzień Otwarty Straży Granicznej - wizyta

22.05.2018 - Dzień praw zwierząt - zbieramy karmę dla zwierząt ze schroniska

24.05.2018 - Dzień Mamy i Taty - grupa Sówki godz. 16.00

29.05.2018 - Dzień Mamy i Taty - grupa Biedronki godz. 15.00

29.05.2018 - Dzień Mamy i Taty - grupa Pszczółki godz. 16.15

30.05.2018 - Dzień Mamy i Taty - grupy Żuczki/Motylki godz. 16.00

30.05.2018 - Dzień sąsiada

!!! Uwaga !!!

Wszyscy rodzice dzieci zapisanych na miesiąc sierpień. Przedszkole będzie czynne do dnia 27-08-2018 r. Ostatnie dni sierpnia – przerwa techniczna na przygotowanie przedszkola do nowego roku szkolnego.

 

 

Nasze przedszkolaki tzn. dzieci, rodzice, nauczyciele, pracownicy, wszyscy zaangażowaliśmy się w pomoc małemu Franiowi i jego rodzinie. Lubimy pomagać tam, gdzie tylko możemy. Pomagamy indywidualnie dzieciom w różnym charakterze, hospicjum, schroniskom, Polakom za granicą, groszówkami wspomagamy do roku Górę Grosza.

 

 

 

 

Pewnego dnia przyszła do nas Policjantka Pani aspirant sztab. Magdalena Stecura. Przywitała się z naszymi dziećmi radośnie, bo już nie pierwszy raz gości u nas i zapytała bez ogródek na jakim świetle można przejść, a na jakim należy stać i czekać. Niektóre dzieci wiedziały od razu, bo wielokrotnie mówi się o tym na zajęciach edukacyjnych i podczas spacerów po mieście. Niektóre miały wątpliwości, więc Pani aspirant raz jeszcze wszystko wytłumaczyła i wielokrotnie przećwiczyła z dziećmi. Przypomniała numery alarmowe i sytuacje, w których należy z nich skorzystać. W drugiej części spotkania wyjaśniła dzieciom dlaczego należy unikać kontaktów z osobami obcymi i jak wtedy sobie radzić. Korzystając z wiedzy stajemy się bezpieczniejsi i tego uczymy dzieci.

 

 

Nasze Przedszkole odwiedził bardzo ciekawy gość. Tym gościem był to….prawdziwy magik! Dał nam wspaniały pokaz magicznych sztuczek. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, ponieważ aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Uczyły się tajemniczych zaklęć, a odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie. Wielką frajdę sprawiło przedszkolakom wspólne czarowanie i wypowiadanie magicznych zaklęć, a wybrani spośród dzieci asystenci profesjonalnego iluzjonisty samodzielnie wykonywali sztuczki, mówiąc oczywiście odpowiednie zaklęcia. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty. Uśmiech z ich twarz nie znikał, a gromkie brawa po występie były dowodem no to, że wszystkim bardzo podobał się występ.

 

 

W dniach 30.04.2018 (poniedziałek), 02.05.2018 (środa) oraz 04.05.2018 (piątek) dyżur będzie pełnić placówka przy ul. Drużbackiej 2 w godzinach od 6.30 do 16.30. Przedszkole przy ul. Żwirki i Wigury będzie zamknięte.

Do naszego przedszkola zawitali niezwykli goście Policjantka Pani Magdalena, trener Iry Pan Mateusz i oczywiści Pies. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jak pracuje pies, na podstawie czego określa się jego specjalizację np. tropienie, jak jest żywiony i kiedy pójdzie na emeryturę. Pies był bardzo skupiony i zdyscyplinowany, na koniec dostał od naszego przedszkola smaczne i piękne prezenty. Dziękujemy!

 

 

Autyści są wśród nas. Trochę inaczej czują, inaczej rozumieją otaczającą rzeczywistość, inaczej reagują na wiele bodźców, często są to osoby niezwykle uzdolnione. Święto to okazja, aby bliżej poznać ich świat. Na wspólnych warsztatach uczyliśmy się i bawiliśmy się razem.

 

 

Do dnia 10.05.2018 r. prowadzimy zapisy na miesiące wakacyjne lipiec i sierpień. Listy udostępnione są w szatni. Prosimy zapisywać dzieci. Pierwszeństwo mają dzieci z naszego przedszkola.

Woda to jeden z najważniejszych elementów życia. Woda czysta, zdrowa musi być, abyśmy mogli żyć zdrowo i wygodnie. Jej zasoby nie zwiększą się, to my ludzie musimy uczyć się właściwego postępowania z nią, aby wystarczyło jej dla wszystkich na bardzo bardzo długo.

 

Tradycyjnie jak każdego roku najstarsza grupa „Sówek” wraz z wychowawczynią złożyła życzenia Panu Prezydentowi i całej kancelarii wręczając własnoręcznie zrobione stroiki. Dzieci otrzymały od Pana Roberta Chomy prezenty i cukierki. „Sówki” reprezentowały nas również w Wydziale Edukacji i w "Życiu Podkarpackim". Wszystkim przekazały życzenia radości, spokoju i zdrowia od całego przedszkola.

 

10.04.2018 Międzynarodowy Dzień Autyzmu (ubieramy się na niebiesko)

 

19.04.2018 Spotkanie z policjantem, temat "Bezpieczeństwo" 

 

20.04.2018 Pokaz iluzjonisty (ul. Żwirki i Wigury - wszystkie grupy)

 

26.04.2018 Teatrzyk Zielony Melonik przedstawienie pt.: "A po co" (ul. Żwirki i Wigury)

 

27.04.2018 Dzień Zielony, Światowy Dzień Ziemi, Konkurs pt .: "List dla Ziemi"

 

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych życzą Dyrekcja i Pracownicy Niepublicznego Przedszkola Językowego Promyczek.

 

 

 

W tym tygodniu praca w naszym przedszkolu wrzała – trawy, kwiatki bibułowe, bukszpany poszły w ruch i tak pod okiem i przy wydatnej pomocy swoich nauczycielek nasze Sówki, Pszczółki, Biedronki, Motylki i Żuczki robiły palmy i piękne świąteczne dekoracje.

 

Pierwszy Dzień Wiosny w tym roku okazał się nam w zupełnie innej odsłonie niż moglibyśmy tego oczekiwać. Zamiast zielonej trawki, bazi i stroiczka przywitał nas tego dnia siarczysty mróz i śniegowe zaspy. Jednak nasza piękna, ekologiczna Marzanna zaczarowała pogodę, pojawiło się słońce, śnieg stopił się trochę i mogliśmy wziąć udział w uroczystości Urzędu Miast na rynku. A Marzanna? Ona już zdąża do morza!

 

W tym tygodniu nasze starsze grupy udały się do Centrum Kulturalnego na spektakl pt.: „Czarodziejski Ołówek”. Wrażeń było wiele, bo spektakl trochę śmieszył, trochę straszył, okazał się świetny. Aktorzy, ich stroje i scenografie sprawiły, że widzowie przenieśli się w realia bohaterów przedstawienia.

 

W dniu 12.03.2018 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu, gdzie obejrzały musical "Nowe szaty króla" w wykonaniu Teatru Forte z Wrocławia.

 

 

W dniu 05.03.2018 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Logopedy. Dzieci z tej okazji wręczyły Pani Iwonie własnoręcznie wykonane laurki i podziękowały za to, że tak pięknie uczy ich mówić!

 

 

Dzień Dziewczyny i Dzień Chłopaka świętowaliśmy w naszym przedszkolu w mijającym tygodniu radośnie. Były życzenia, piękne prezenty: od chłopców piękne kwiatki, a od dziewczynek kolorowe muchy i medale. Wspólne tańce – krakowiak sprawiły wiele radości dzieciom.

 

W środę gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Małgorzatę Tomków z Biblioteki Głównej w Przemyślu, która przeprowadziła dla naszych dzieci warsztaty literackie pt.: „Znamy te baśnie”. Podczas warsztatów aktywności związane z bajkami i bohaterami wielu znanych baśni zmieniały się co chwila. Były zabawy ruchowe, urywki filmów, maskotki bohaterów. Dzieci słuchały i uczestniczyły z radością i zainteresowaniem. Dziękujemy!

 

Miesiąc marzec ogłaszamy miesiącem wysokiej kultury osobistej i grzeczności. Będzie doceniane:

- używanie słów „proszę, „przepraszam”, „dziękuję”,

-ustąpienie pierwszeństwa w kolejce,

-grzeczne zachowanie w zabawie,

- dzielenie się zabawką.

Dzieci będą zdobywać tytuł Króla i Królowej grzeczności.

05.03. 2018 Dzień logopedy

07.03.2018 Warsztaty literackie prowadzone przez Bibliotekę Główną w Przemyślu pt.:„Znamy te baśnie” (grupy Sówki,Pszczółki,Biedronki)

08.03.2018 Dzień dziewczyny    

09.03.2018 Dzień chłopaka            

12.03.2018 Musical – Centrum Kulturalne Przemyśl pt. ”Nowe Szaty Króla” (Teatr Forte z Wrocławia) (grupy Sówki, Pszczółki, Biedronki) cena biletu 19 zł

21.03.2018 Przywitanie wiosny – topienie Marzanny – happening na rynku

22.03.2018 Centrum Kulturalne w Przemyślu bajka pt.:”Czarodziejski ołówek” cena biletu 20 zł

29.03.2018 Dzień wody – warsztaty edukacyjne

Dzień Babci i Dziadzia obchodziliśmy w naszym przedszkolu radośnie nawiązując do historii tego święta. Program każdej z grup obfitował w wiersze pełne słów miłości i wdzięczności. Dziękowaliśmy im za to, że są zawsze, gdy tylko dzieci ich potrzebują, cierpliwi, wyrozumiali i oddani swoim wnukom. Były życzenia, własnoręcznie wykonane prezenty i pyszne ciasteczka specjalnie dla babć i dziadziusiów. Święto przesunęło się w czasie, gdyż dzieci chorowały, ale to nic Babcie i Dziadkowie wybaczyli nam to z uśmiechem!

 

Teatrzyk „Trzy zaczarowane słowa” to wspaniała bajka o niegrzecznej Krysi, cierpliwym tatusiu i różnych postaciach bajkowych, które uświadomiły Krysi jak ważne są w codziennych spotkaniach z innymi ludźmi trzy słowa „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Żywa interakcja naszej widowni świadczyła o wysokim poziomie tegoż przedstawienia.

 

II tydzień ferii mile zaskoczył nas śniegiem i mrozem. Poczuliśmy wreszcie, że nadeszła zima, a z nią harce na śniegu, lepienie bałwana i figur śniegowych. Czwartek przywitaliśmy tradycyjnie pączkami. 

 

Ferie niestety bez śniegu, ale zawsze wesołe. W przedszkolu wiele aktywności, na które nie zawsze jest czas. Bitwa na gazetowe śnieżki, malowanie na szkle spacery, dużo ruchu na sali gimnastycznej i nowootwartej siłowni.

 

14.02.2018 r. - Dzień Babci i Dziadzia grupa Motylki i Żuczki godz. 15.00 (budynek ul. Żwirki i Wigury 7)

14.02.2018 r. - Teatrzyk Zielony Melonik przedstawi sztukę pt. "Czar trzech słów" (opłatę 5 zł prosimy wnosić do 14.02.2018 r. w sekretariacie lub u Pań Wychowawczyń)

14.02.2018 r. - Termin oddania prac na konkurs plastyczny "Moje marzenia"

15.02.2018 r. - Dzień Babci i Dziadzia grupa Biedronki godz. 14.30

15.02.2018 r. - Dzień Babci i Dziadzia grupa Pszczółki godz. 16.00

27.02.2018 r. - Konkurs recytatorski "Emocje są wśród nas"

W dniu dzisiejszym otworzyliśmy naszą nową siłownię przedszkolną i salkę gimnastyczną do zadań specjalnych. Było bardzo wiele radości, ciężko było wyjść, ale będziemy tu wracać, dzieci już się cieszą.