Wszystkiego najlepszego dla naszych pociech świętujących w tym miesiącu urodziny!

Język angielski -zajęcia prowadzone są w dwóch blokach. I - szy blok w każdym tygodniu od poniedziałku do czwartku, prowadzony metodą skutecznego rozwoju mówienia w języku angielskim Top English. Zajęcia odbywają się w małych grupach 8-9 osobowych, prowadzone wyłącznie w języku angielskim. W trakcie zajęć wykorzystywane są fascynujące dla dziecka techniki i strategie nauczania. W zależności od wieku zajęcia trwają od 15 do 30 minut. Dzieci uczą się obecnie na poziomach od I-go do IV-go. II-gi blok - Singing in English odbywa się w piątki. Radosne i niesłychanie energetyczne zajęcia, które w znakomity sposób rozbudowują słownictwo, całe struktury zdaniowe. U nas dzieci mówią w języku angielskim od samego początku. Stworzone przez przedszkole środowisko językowe ma przypominać środowisko bilingwalne.

Język niemiecki - zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 30 minut. Pracujemy na znakomitym programie "Hans Hase", opracowanym przez Goethe Institut. Dzieci bardzo lubią te zajęcia prowadzone w bardzo dynamiczny sposób. Zajęcia rozbudowują słownictwo i umiejętność formułowania całych zdań.

Tańce - jedno z ulubionych zajęć; dużo muzyki i ruchu. Zajęcia bardzo intensywne, radosne, rozbudzające wyobraźnię. Odbywają się 1 raz w tygodniu po 45-60 minut.

Karate - zajęcia na tym etapie rozwijają koordynację, poprawiają sprawność oraz zwinność. Odbywają się 1 raz w tygodniu.

Robotyka - rodzaj zajęć, które trudno przecenić, gdyż w sposób niesłychanie interesujący rozwijają tak wiele obszarów począwszy od sprawności manualnej, umiejętności odwzorowywania, pracy zespołowej na kreatywności i logicznym myśleniu kończąc. Zajęcia prowadzone na profesjonalnych klockach "LEGO" z użyciem kamer i rzutników, porywają dzieci w świat mechaniki, robotyki. Bo czym skorupka za młodu nasiąknie... Zajęcia prowadzi Akademia Nauki i Robotyki co drugi tydzień w blokach 2-godzinnych z przerwami. Z zajęć korzystają dzieci od 5-go roku życia.

Rytmika - wspaniałe zajęcia muzyczno - taneczne, bez których trudno wyobrazić sobie rozwój we wczesnym dzieciństwie. Kształcą słuch i poczucie rytmu. W ubiegłym roku aż dwa nasze punkty programu z czterech zakwalifikowano do grupy najlepszych czyli Finału Prezentacji Przedszkolnych.

Gimnastyka korekcyjna - to dodatkowa dawka sportu, ruchu czyli zdrowia. Nasz Pan od wf-u dba, aby dzieci były zdrowe, prościuteńkie i rozciągnięte. Program zajęć zawiera ćwiczenia indywidualne i gry zespołowe.

Logopeda - indywidualne zajęcia z logopedą prowadzone są aż dla 40% dzieci z naszego przedszkola. To świadczy o tym, jak wiele dzieci w wieku przedszkolnym wymaga stymulacji w procesie prawidłowej artykulacji wszystkich głosek. U niektórych dzieci wystarczy kilka miesięcy pracy, u innych doprowadzenie do prawidłowej artykulacji wszystkich głosek zabiera nawet 2-3 lata.

Psycholog - w naszym przedszkolu zajmuje się dziećmi, które w wyniku różnych zdarzeń losowych, sytuacji rodzinnych potrzebują pomocy. Na terapię kierują wychowawcy w porozumieniu z rodzicami. Terapia może być rozpoczęta również na wniosek rodzica.